Web Yazılım

Web Yazılım

Dijital dünyada var olmanın ilk adımı bir web sitesine sahip olmaktır. Web yazılım da bunun bir parçasıdır. Diğer sistemlerle entegre olabilen, kullanıcı arayüzüne sahip, doğru kodlanmış bir web sitesi her zaman sizi bir adım öne taşır. SEO gibi çalışmaları da doğru yapabilmek için ihtiyaçlarınızı karşılayacak, uzun vadede ekonomik olacak bir yazılım sistemi seçmelisiniz.

Eğer ihtiyacınız olmayan ve size doğru hizmeti sunmayacak bir web yazılımı ile işe başlarsanız kısa vadede zarara uğramanız muhtemel olacaktır. Burada önemli olan web yazılımının size hizmet etmesi ve uzun süreli kullanıma olanak sağlamasıdır. Web yazılımı yaptırmadan önce bu konuda bilgi sahibi olmak da sizin için hayatidir. Alacağınız hizmet hakkında bilgi sahibi olmak için sitemdeki makaleleri okuyabilir, merak ettiklerinizi iletişim kanalları aracılığı ile sorabilirsiniz.

Web Yazılım Caner Bucak

Web Sitesi Yazılımı Nasıl Yapılır?

Web sitesi yazılımı kodlama dilleri ile yapılır. Sitenizde var olan tasarımın nasıl çalışacağına yazılım karar verir. Web yazılım uzmanı tarafından kodlanan web siteniz, ayrıca bir panele sahip olacaktır. Panel ve sitenin arayüzünün yazılımını, ihtiyaçlarınız doğrultusunda kolay kullanılır şekilde yaptırmalısınız. İster kurumsal ister kişisel bir e-ticaret sitesi yaptıracak olun sizin için yegane şey doğru yazılım dilini seçmektir.

Hazır Web Yazılımı

WordPress gibi birçok hazır web yazılımları bulunmaktadır. Hazır yazılımlar hem süreden hemde bütçeden kazandırır. Birçok avantajı bulunmaktadır. Wordpresin 10.000’lerce tema seçeneği olabildiği gibi size özgün tasarımların oluşturulmasına olanak sağlaması da onu web tasarım dünyasında bir adım öne taşır.

Web sitesi yazılımı için doğru kişi ile çalışmak oldukça hayatidir. Sitenin bakım, onarım, revize gibi konularında sürekli olarak aynı uzmanla uzun süre çalışmak size vakit kazandırır.

Freelance Web Yazılım Uzmanı

Kendini geliştirmiş ve tecrübe edinmiş bir web yazılım uzmanı genellikle freelance olarak çalışır. Bir yazılım şirketinden bağımsız olarak çalışan freelance web yazılım uzmanı  ihtiyaçlarınız doğrultusunda kişisel veya kurumsal sitenizi veya panelinizi de kodlar. Sitenizin ihtiyaç duyduğu tüm entegrasyonları, SEO için kritik olan kod yapılarını sizin için uygular.

Web Yazılımı Ne Kadar Sürede Tamamlanır?

Web yazılımı ne kadar sürede tamamlanır sorusuna net bir cevap vermek mümkün değildir. Burada önemli olan projenizin boyutu, kaç sayfa kod yazılması gerektiği, sizin beklentileriniz ve yazılımcının tecrübesidir. Projeniz için web sitesi yazılımı için bir süre belirlerken gerçekçi olun ve bir parça esneklik payı bırakın.

Web Yazılım Hizmeti Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Web yazılımı profesyonellik gerektiren bir alandır. Bu sebeple web yazılım hizmeti alırken bir uzman ile çalıştığınıza emin olmanız gerekmektedir. Doğru yapılmayan, dağınık bir kodlama size ek maliyetler doğurabilir. Bu, tecrübesine güvendiğiniz, referansları olan bir uzman ile çalışmak ilk koşuldur.

Uzman yazılımcılar bir ajansta çalışmak yerine freelance hizmet verirler. Bu sebeple freelance web tasarım uzmanı ile çalışmak çoğu zaman bir artıdır. Çalışacağınız web tasarım uzmanını seçerken referanslarına ve size sunacağı olanaklara dikkat etmelisiniz.

 

Web Sitesi Yazılımı ve Web Sitesi Tasarımı

Web sitesi yazılımı, web sitesi tasarımının bir sürecidir. Site haritası çıkarıldıktan sonra tasarım ve üzerine yazılım işlemleri gerçekleştirilir. Eğer varsa diğer entegrasyonlar yapılır. Bu uygulamalardan sonra web sitesi içerikler ile zenginleştirilip kullanıcıya sunulmaya hazır hale gelir.

Web Sitesi Yazılımı Fiyatları Nelerdir?

Web sitesi yazılımı için bir fiyat aralığı vermek hiçbir zaman doğru olmaz, sizin ihtiyaç ve beklentileriniz, yazılımcının tecrübesi, uygulanacak olan projenin zorluğu fiyatları belirleyen değişkenlerdir. Bu sebeple, projenizin detaylarını içeren bilgileri iletişim kanalları aracılığı ile iletirseniz fiyat teklifinizi oluşturabiliriz.

web php yazilim

Web Sitesi Tasarımı ve Web Sitesi Yazılımı Bir Bütündür

Dijital dünyada var olmak isteyen herkesin bir web sitesine ihtiyacı vardır. Bu ihtiyacı karşılamak için doğru yazılımı seçmek ve kullanıcı arayüzüne sahip bir web sitesi tasarlamak ilk koşuldur. Web sitenizi işinizi, projenizi tanıtan bir aracı olarak düşünebilirsiniz. Kurumsal bir web sitesi veya e-ticaret sitesi yazılımı yaptırmak istiyorsanız bu konuda bütünlüğü her zaman göz önüne almanız gerekmektedir. WordPress gibi hazır yazılımlar ile çalışabileceğiniz, wordpressi ihtiyaçlarınız doğrultusunda özgünleştirebileceğiniz gibi sıfırdan bir yazılım da geliştirebilirsiniz.

Dijital Dünyaya Ayak Uydurun

Sadece bir web sitem olsun, müşterilerim istediği zaman bilgi alsın” diye bir algı ile web sitesi yaptırmayın. Dijital dünyada 360 derece var olmak; bilinirlik, marka imajı ve algı yönetimi için birincil koşuldur. Artık insanlar web sitesi tasarımına göre bile satın alma yapabilmektedir. Sosyal medyalar için ikonlar, kullanıcının ürünlere veya hizmet bilgisine kolayca ulaşabildiği, hızlı yüklenen sayfalar sizi her zaman bir adım öne taşıyacaktır. Gelişen teknoloji sayesinde eskisi gibi yığınla paralar dökmeden ihtiyacınız olan web sitesi yazılımına sahip olabilirsiniz.

 

Herkes WordPress Kullanılıyor

Herkesin wordpress kullandığı ve wordpresin iyi bir yazılım olmadığına dair bazı fikirler ortaklıkla geziniyor. Fakat wordpress dünyada çok kabul görmüş ve milyonlarca sitenin oluşmasına vesile olmuş bir hazır yazılım aracıdır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda; özgün bir web sitesine, daha makul fiyatlarda ve kısa sürede sahip olmanıza aracı olabilir. WordPress kullanıp kullanmayacağınıza projenizin detayları ile karar vermek doğru olacaktır.

Kurumsal Web Sitesi Yazılımı

Kurumsal web sitesi, sizin dijitalteki kimliğinizdir. Algı yönetimi, marka itibarı için; iyi tasarlanmış ve alt yapısı sağlam bir web sitesi her zaman avantajlı olmanızı sağlar. Kurumsal web sitenizi bir yazılım aracılığı ile yaptırabileceğiniz gibi wordpress gibi hazır yazılımları size özgü hale getirerek de yaptırabilirsiniz. İhtiyacınız olan ek kodların yazılması, süreci hızlandıracaktır.

E-Ticaret Web Sitesi Yazılımı

E-ticaret oldukça uzun bir süreçtir. Kullanıcıyı çekme, sayfa tutma, ürünü almaya teşvik etme, ürün takibi, entegrasyon, kargo sürecini takip etme gibi tonlarca bileşeni içinde barındırır. Bu sebeple e- ticaret siteleri için yapılan bütün yazılımlar uzmanlık gerektirir. Bir e-ticaret sitesi kurarken yazılıma büyük bir pay ayırmanız faydanıza olacaktır.

 

Web Sitesi Artık İş Yeriniz

İster e-ticaret yapın ister yapmayın bir ürün veya hizmet satıyorsanız mağazanızın göze hoş görünmesini beklersiniz. Mağazaya giren kişilerinde aradıkları ürünü, içeriği, hızlı ve kolay bulması; satın alma kararını etkileyecektir. Bu sebeple yaptırdığınız web sitesi artık sizin iş yerinizdir;İ Yazılımcıyı bir mimar olarak düşünürseniz ona istekleriniz doğru aktardığınız sürece size en doğru hizmeti verecektir.

İşiniz ile ilgili tecrübelerinizi, beklentilerinizi,  yazılımcının tecrübelerini; karşılıklı olarak paylaşırsanız süreci doğru yönetir ve sizin için en doğru olan web yazılımına da sahip olabilirsiniz. Eğer bir proje veya girişiminizin var ise doğru web sitesi için iletişim kanalları aracılığı ile iletişime geçebilir ve detaylı bilgi isteyebilirsiniz.