Web Tasarım

WEB TASARIM HİZMETİ

Web tasarımı; dijital dünyada var olabilmeniz, girişim ve projelerinizi tanıtabilmeniz için oluşturulması gereken bir dijital kimliktir. Web sitesi tasarımı satışlarınızın artması, itibar yönetimi gibi; bir şirket, firma için yapılan algı çalışmasıdır. Mobil uyumlu, kullanıcı arayüzüne sahip, doğru kod yapıları ile şekillendirilmiş bir web tasarımı; girişiminiz için büyük öncelik ve önem taşımalıdır.

Kurumsal kimliğinize uygun, ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir web tasarımı için en çok merak edilenleri öğrenebilir, merak ettiklerinizi mail veya diğer iletişim kanalları aracılığı ile sorabilirsiniz. Yazının devamını okurken birçok soruya da yanıt bulmuş olacaksınız.

web tasarım kurumsal tasarım

Web Tasarım Nedir?

 

Web tasarımı, düzen renk, grafikler gibi birçok unusurun bir araya gelerek kurumsal kimliğinize hizmet eden bir web ortamının oluşturulmasıdır. Son yıllarda web tasarımında bazı önemli belirleyiciler ön plandadır; kullanıcı arayüzü ve web tasarımının mobil uyumlu olması.

 

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal web tasarımı; kurumun göstermek istediği algıyı kullanıcıya iletir. Örnek verecek olursak: sağlık sektöründe bir web sitesinin pembe veya kırmızı tonlarında uygulanması bir yanlıştır. Mavi, yeşil gibi sağlık sektörünü çağrıştıran renkler tercih edilmelidir. Yine landing page bir web sitesi, kullanıcının ihtiyaçlarını göremeyeceği gibi sizin raporlama yapmanızı da kısıtlamış olacaktır. Kurumsal bir web sitesi tasarlarken ihtiyaçlar ve kullanıcıya şirketinizi doğru bir şekilde tanıtacağınız kurgunun hayata geçirilmesi gerekir.

E- Ticaret Sitesi Tasarımı

Eğer bir e-ticaret sitesi tasarımı yaptırmayı planlıyorsanız, kullanıcıya ürünler hakkında görsel olarak tüm bilgileri vermeniz gerekmektedir. Online mağaza tasarımlarında en önemli şey; kullanıcı arayüzüne sahip olmasıdır. Kullanıcı bir üründe gezinirken onu sepete atmalı ve önerilen ürünleri de inceleyebilmelidir. Doğru tasarlanmamış bir web sitesi hep sepetteki ürün sayısının azalmasına vesile olurken hem de kullanıcıyı tamamen kaçırabilir. Büyük e-ticaret sitelerinin en büyük yatırımı; her zaman doğru bir web sitesi tasarımı ve web sitesi yazılımı yaptırmaktır. Siz de bir e-ticaret sitesi tasarlatmak istiyorsanız kullanıcı dostu, hızlı ve çok karmaşık olmayan bir web sitesi tasarımı seçmelisiniz.

Web Tasarım ve Kodlama

Web tasarım ve kodlama profesyonellik isteyen bir iştir. PHP, HTML gibi yazılım dilleri ile web sitenizin kodlanması mümkün olduğu gibi wordpress gibi web sitesi yazılımları da web sitesi tasarımı yapılırken kullanılabilir.

WordPress ile Web Tasarım

WordPress açık kaynak kodlu bir yazılım olduğu için binlerce tema seçeneği vardır. Tamamen size özgü bir site oluşturmak için de çok sayıda eklentisi bulunan wordpress ile web tasarımı yaptırmak zaman ve maliyet açısından elbette farklılık gösterecektir.

Web Tasarım Fiyatları

Web tasarım fiyatları için bir rakam belirtmek hiçbir zaman doğru olmayacaktır. Web tasarım fiyatları için öncelik; sizin ihtiyaç ve beklentileriniz, sizin için oluşturulacak proje, projenin süresi gibi değişik faktörlerin devreye girmesi ile belirlenir. Web tasarım fiyatları hakkında bilgi almak için projenizi anlatan bir mail gönderebilir veya diğer iletişim kanalları aracılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

web tasarım caner bucak

Web Tasarım Firmaları mı Freelance Web Tasarım mı?

Web tasarım firmalarının çok sayıda projesi vardır. Güvenilir, referans aldığınız bir web tasarım firması ile çalışmak mantıklı olabileceği gibi önceliğini sizin projenize verecek freelance web tasarım uzmanı ile çalışmak her zaman emek anlamında olumlu olmaktadır. Müşterilerimden aldığım geri bildirimler, web tasarım firmaları ile yaşadıkları bazı olumsuzluklar üzerinedir. Burada önemli olan profesyonel bir yazılım ve tasarım hizmeti alabileceğiniz kişi ile çalışmaktır.

Mobil Uyumlu Site

Web tasarımı yaptırırken gözden kaçırılmaması gereken en önemli kriterlerden bir tanesi mobil uyumlu sitedir. Kullanıcıların %60’ı mobilden erişim sağladığı düşünülürse bir masaüstü tasarımı yerine mobile daha çok özen verilmesi gerekmektedir.

Mobil Uyumlu Site Neden Önemlidir?

  • Sektör ve arama hacimlerine göre değişse de ortalama olarak kullanıcıların %60’ı mobilden sitenize giriş yaparlar.
  • Siteye giren kullanıcının sitede uzun süre kalabilmesinin ilk adımı; mobil uyumlu bir web sitesi, kullanıcı dostu arayüzü ve kesinlikle site hızıdır. Doğru kodlanmış veya web sitesi yazılımları yapılarak kurulmuş bir web sitesi size bu hızı sağlar.

Web Tasarım Hizmetleri

Web tasarım hizmeti arasında; kullanıcı arayüzüne sahip bir web sitesi, kurumsal kimliğinizi yansıtan bir tasarım, mobil uyumluluk ve mobil hız yer almaktadır. Proje ve girişimlerinizi hayata geçirirken en kritik nokta doğru bir tanıtımdır. Dijital dünyada proje ve girişimlerinizi tanıtırken 360 düşünülmüş bir web tasarım hizmetine ihtiyacınız olacaktır. Eğer aklınızda nasıl bir web tasarımın uygulayacağınıza dair bir şablon yok ise mutlaka tecrübeli ve profesyonel bir web tasarım uzmanından hizmet almalısınız.

Kullanıcı Arayüzü

Kullanıcı arayüzü nedir: Kullanıcı arayüzü son yıllarda web tasarımının en önemli konuları arasındadır. Kullanıcıya hitap eden, işiniz ile online itibar, ilk izlenimi oluşturan ve kullanıcının sitenizde kolayca gezinmesini, daha fazla sayfa hiti almanıza yardımcı olan bir bütündür. Kullanıcı arayüzü tasarımı, web sitesi tasarımcısı tarafından uygulanır. Kurumsal kimliğinize uygun renkler, web dünyasının diline hakim olan bir tasarımcı tarafından en doğru şekilde uygulanacaktır.

caner bucak web tasarım hizmetleri

Web Sitesi ve Online İtibar

İtibar yönetiminin ilk adımı görselliktir. Doğru kullanıcı arayüzü olarak tasarlanmış, mobil uyumlu ve hızlı bir web sitesi size birçok avantaj sağlar. Bu avantajlardan  bir tanesi SEO’da üst sıralarda olmanız için oluşturulmuş bir adımdır; sayfada kalma süresini artırırken, sitenizde daha fazla kişinin gezinmesine olanak tanır.

Online itibarı oluşturan şeyler:

  • Kullanıcı arayüzüne sahip bir web sitesi tasarımı.
  • İşinizle alakalı kelimelerde üst sıralarda yer almak.
  • Kurumsal kimliğinize uygun bir tasarım.
  • Web sitesinde müşterinin sizin hakkınızda genel bir izlenime sahip olabilmesi.

Web Tasarım Süreci Nasıl İlerler?

Web tasarım süreci için öncelikle bir proje veya girişiminizin olması gerekmektedir. Projenizi web tasarım uzmanı ile paylaşarak online dünyada sizi en kısa yoldan, sade dil ile tanıtacak tasarımı yaptırmalısınız. Öncelik, sadece tasarımın iyi olması değil, kullanıcı için tasarlanmış iyi bir arayüze de sahip olmasıdır. Projenizi web tasarımcıya sunduktan sonra, hangi yazılım ile ne kadar sürede yapılacağına dair bir teklif alırsınız. Teklif onaylandıktan sonra web sitenizin tasarımı tamamlanır ve teslim edilir. Web yazılımı ve  tasarımının biir sonraki  adımı tasarlanan siteyi kullanıcı ile buluşturmaktır. Bunun için SEO ve Ads kanallarından çalışmalar yürütebilirsiniz. Ads ile kısa vadede kullanıcıya ulaşırken SEO’da uzun vadeli olarak kullanıcıya ulaşabilirsiniz. Ads ve SEO bir arada kullanıldığı sürede size yüksek verim olarak geri dönüş sağlar.